Mary J. Blige

Ulubiona wokalistka Edyty

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Mary J. Blige

Post autor: Piter »

To podobno jedna z ulubionych wokalistek bohaterki tego forum.

Nie wiem, czy Edyta mówiła prawdę, czy może tylko była wdzięczna za emocjonalny repertuar pod postacią "No more drama". W każdym razie trudno mi przejść obok Mary i niektórych jej wykonań obojętnie - cieszę się, że dziewczyna wsparła Bono, bo dopiero dzięki jej "pięciu groszom" pokochałem "One" U2.

Wczorajsze wykonanie "Lean on me" na koncercie inauguracyjnym Baracka Obamy wywołało w mojej duszy emocjonalne spustoszenie.

Chapeau bas!

http://pl.youtube.com/watch?v=gay-LyOugZU
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Mary J. Blige

Post autor: Marrcino »

Piter pisze:bo dopiero dzięki jej "pięciu groszom" pokochałem "One" U2.
Takze uwielbiam One feat Mary, a za wersja U2 nie przepadam. :-)

Wystep wczorajszy super :) Myslalem tez ze wystapi Mariah a tu zonk :P
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Mary J. Blige

Post autor: Meg »

Dzięki Piter fantastyczne jest to wykonanie.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Mary J. Blige

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:Wczorajsze wykonanie "Lean on me" na koncercie inauguracyjnym Baracka Obamy wywołało w mojej duszy emocjonalne spustoszenie.
Cienias. :wink2:
Odsłuchałem sobie z nadzieją na podobne spustoszenie i czekałem...czekałe...fajnie śpiewała. :)
Zapewne dla Amerykanów ta pieśń ma szczególne znaczenie - Wesprzyj się na mnie - budujące słowa, ku pokrzepieniu serc - na mnie nie działa, ani utwór sam w sobie, ani wykonanie.

Mało wiem o tej artystce - byś się wykazał i przybliżył nam Jej postać, jak już wątek zakładasz.

Kojarzę ją z duetu z Georgem Michaelem, "ostatnio" z U2 no i "No More Drama".
Często omylnie ją kojarzyłem z grupą Destiny's Child. 8P
Kiepsko.
Buratino
Hope for us
Hope for us
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2008, 21:15
Ulubiony album: pierwszy
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Głogowskie

Re: Mary J. Blige

Post autor: Buratino »

Nie wiedziałem, że to idolka Edyty. Wybrała sobie dobry wzór, o ile się na niej wzoruje...

jednak Mary J.Blige jest dla mnie ciężko strawna poza kilkoma starymi utworami. Doceniam jej przeponę, soul i szereg pięknych nagrań, z drugiej storny jednak raczej nie miewam ochoty posłuchać sobie tak do kotleta jej patetycznych wyjców, "nie-wiadomo-dokładnie-o-czym-ale-na-pewno-coś-się-stało-bo-wyje-i-łzawi". A jak już nie do kotleta, to jakoś też wolę inne diwy i operę.

Z kolei nówka, która miała być dla odmiany niepłaczliwa i niedramatyczna, "Just Fine", nie zachwyciła mnie. Ot, taki drobiazg miły na pół dnia.

Jednak, tak jak mówię, cenię jej stare nagrania i emocjonalny, szczery nerw w twórczości.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Mary J. Blige

Post autor: Piter »

DeathlySilence pisze:Mało wiem o tej artystce - byś się wykazał i przybliżył nam Jej postać, jak już wątek zakładasz.
Jak śmiesz?!

Nie jestem znawcą Mary. Nie należę do grona jej fanów, bo podobnie jak Buratino uważam, że Mary często jest ciężkostrawna. Ale jej emocjonalność, podejście do interpretacji i naturalność przemawiają do mnie na tyle mocno, że szanuję tę artystkę i zwyczajnie lubię. Na temat jednak niech rozpisują się znawcy.

Co do "Lean on me", polecam również wykonanie Boltona. Mniej emocji i duszy, więcej popowej łagodności, stylistyki środka, ale również wyśmienicie - według mnie.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Mary J. Blige

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:
DeathlySilence pisze:Mało wiem o tej artystce - byś się wykazał i przybliżył nam Jej postać, jak już wątek zakładasz.
Jak śmiesz?!
Co to?! Arystokratyczne uniesienie?
Jak śmiem?! -> :lol3:
Chyba w tej sytuacji powinienem powiedzieć jedno...przepraszam. 8P

Z mojej strony to nie tyle ignoracja muzyczna, a po prostu wcześniejszy brak zainteresowania tą artystką.
A że temat się pojawił, to wypadałoby przybliżyć jakieś jej dokonania, polecane utwory - YouTube, czy z innych serwisów - do odsłuchania.
Po prostu nie lubię nieprzemyślanych tematów - kto je zakłada, powinien się nimi opiekować i podrzucać jakieś kąski, ciekawostki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Mary J. Blige

Post autor: Piter »

Phi!

A niby gdzie jest napisane, że ten, kto zakłada temat o Mary J. Blige musi wypisywać jej życiorys, rzucać linki do YT, itd. ? Mnie po prostu przypadł do gustu niedzielny występ tej wokalistki, pomyślałem: idolka Edyty, można by zarzucić tematem, bo widzę, że o strasznych miernotach się tu dyskutuje. Oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany twórczością Marysi, to może zajrzeć sobie do internetu. Ja niestety jestem strasznie zajętym człowiekiem i wolę popijać herbatę w wolnej chwili, zamiast podawać wszystko na tacy. Natomiast Ty, Ds., skoro i tak już tu siedzisz, sprzątasz po innych, dodajesz zielone komentarze, i bawisz się w stróża, zamiast machać miotłą tam, gdzie nie trzeba, mógłbyś po prostu rozwinąć temat. Wykazać się znajomością swojej dziedziny.

Za tyle dobrej woli spotyka mnie fala niewdzięczności. Czuję się jak Edyta przygnieciona krytyką EKG. Ty podły szczurze!

BTW: Ciekawy duet - Mary i Ja Rule'a.
http://pl.youtube.com/watch?v=SF0o3ruNU7E
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Mary J. Blige

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:A niby gdzie jest napisane, że ten, kto zakłada temat o Mary J. Blige musi wypisywać jej życiorys, rzucać linki do YT, itd. ? Mnie po prostu przypadł do gustu niedzielny występ tej wokalistki, pomyślałem: idolka Edyty, można by zarzucić tematem, bo widzę, że o strasznych miernotach się tu dyskutuje. Oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany twórczością Marysi, to może zajrzeć sobie do internetu. Ja niestety jestem strasznie zajętym człowiekiem i wolę popijać herbatę w wolnej chwili, zamiast podawać wszystko na tacy. Natomiast Ty, Ds., skoro i tak już tu siedzisz, sprzątasz po innych, dodajesz zielone komentarze, i bawisz się w stróża, zamiast machać miotłą tam, gdzie nie trzeba, mógłbyś po prostu rozwinąć temat. Wykazać się znajomością swojej dziedziny.
A gdzie napisałem, że musi :?:
Poza tym, moderatorstwo to dodatek - nadal jestem użytkownikiem forum i jako ten drugi wyraziłem swoje oczekiwania, opinię, spostrzeżenie (nie na zielono).
Taaaa...rozwinę....rozwinąłbym gdybym miał jakieś większe pojęcie o tej kobiecie.
Piter pisze:Za tyle dobrej woli spotyka mnie fala niewdzięczności. Czuję się jak Edyta przygnieciona krytyką EKG. Ty podły szczurze!
Nie pochlebiaj sobie.
Cudowny epitet.
Mam nadzieję, że ktoś pod tym kątem interweniuje, bo nie chcę być sędzią we własnej sprawie.

Oficjalna strona wokalistki

Trochę na Wikipedii, ale pod kątem biograficznym w ogóle nierozwinięta.
Wikipedia o MJB

Jest starsza od Edyty (ponad rok) i jak na Murzynkę szybko się starzeje.
Co łączy Ją z Edytą - ma dwa imiona. :wink2:
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Mary J. Blige

Post autor: Meg »

Co tu tak pusto...

Kolejny album Mary J. Blige - "Stronger" ukaże się 24. października :d
A tutaj macie teledysk do tytułowego utworu z tej płyty -> Mary J. Blige - Stronger
Utwór "Stronger" znalazł się także na ścieżce dźwiękowej do filmu dokumentalnego "More than a game"

Na YT znalazłam też Jej najnowszy singiel -> Mary J. Blige - The One
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Mary J. Blige

Post autor: Matiz99 »

Meg pisze:Na YT znalazłam też Jej najnowszy singiel -> Mary J. Blige - The One
Tytuł ''The One'' kojarzy mi sie z Backstreet Boys :PP Oni mają taki kawałek. Nawet fajny.

Ponoć nowa plyta Mary J. ma zaskoczyć odmiennością :? Ciekawe co ma oznaczać. Po tej piosence tego nie przeczuwam :P
Carrie
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2008, 23:33
Ulubiona piosenka: Znajdzie sie kilka :]
Lokalizacja: south PL

Re: Mary J. Blige

Post autor: Carrie »

Z tydzień temu postanowiłam odświeżyć moją pamięć o piosenki Mary i myślałam o nowej płycie, ale nie wiedziałam, że to już w październiku! Miło :) Stronger- kolejna piękna piosenka mmmm, a do The One pewnie jeszcze się przekonam, ale tekst fajny :lody:
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Mary J. Blige

Post autor: Meg »

Mary J. Blige szykuje się do premiery kolejnej płyty. Dzieło zatytułowane "My Life II: The Journey Continues" ukaże się 20 września. Album promuje singiel, do którego już teraz można obejrzeć teledysk w reżyserii Colina Tilleya.

-> Someone To Love Me (Naked)

I co sądzicie? :>

Źródło
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Mary J. Blige

Post autor: Virtual Tom »

O! To jednak mamy temat o Mary :d "Someone to love" jest za pierwszym razem dziwne, ale potem chwyta.
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mary J. Blige

Post autor: Blur »

KOLEJNA PŁYTA?! :o
Dopiero co wyszły dwie poprzednie :lol3:
ODPOWIEDZ