Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Madziorek888
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 291
Rejestracja: 25 gru 2004, 22:50
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Dziękuję Ci
Lokalizacja: Olsztyn

Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: Madziorek888 »

o 18:04 naszego czasu Joseph Ratzinger zostal nowym Papiezem!
Trudno i ciezko mi narazie to wszystko sobie poukladac. Nie wiem jak to bedzie. Rozpoczela sie wlasnie NOWA HISTORIA... Przyszlo nam uczestniczyc w tych wydarzeniach
ale jak to bedzie, jak to sie wszystko ulozy tylko czas pokaze...
Ja zawsze w sercu bede miala Naszego "LOLKA" Karola Wojtyle - Jana Pawla II
i trudno bedzie mi sie "przestawic" Miejmy nadzieje ze bedzie choc odrobine podobnym czlowiekiem do swojego WIELKIEGO poprzednika.
jakie sa Wasze opinie i odczucia na temat nowego papieza???????????
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: monia80 »

nie wiem jak wam ,ale mi ciezko bedzie przyzwyczaic sie do nowego papieza.
Nadal w mojej pamieci jest Ojciec Swiety -trudno narazie mi pogodzic sie z Jego smiercia a co dopiero myslec o nowym papiezu.

ale trudno czas plynie taka jest kolej rzeczy potrzeba napewno czasu ,zeby najpierw osowoic sie z mysla ,ze naszego kochanego Ojca Swietego juz nie ma a dopiero moze wtedy zaczac probowac akceptowac na nowo innego czlowieka dla mnie to bedzie ciezkie nie ukrywam ,gdyz wlasciwe odkad zyje paiezem byl nasz Polak.

oczywisce wszystkiego dobrego Mu zycze w posludze -szczerze powiedziawszy ja bylam w stu procentach pewna ,ze papiezem zostanie murzyn tak przynajmnie wszelkie przepowiednie glosily.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: Kasia »

Fajnie, że Joseph Ratzinger był jednym z najbliższych doradców Jana Pawła II. Może choc troche bedzie kontynuował to co On zaczął. Ciekawe czy odwiedzi Polske. :D
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: kinga »

Wiecie, że jak powiedzieli, że mamy nowego Papieża, to ja się rozplakalam... :( Wszyscy się cieszyli, a mnie bylo zwyczajnie smutno. Ja mam już swojego Papieża i nie będę miala innego, mimo że Go już nie zobaczę, a Benedyktowi XVI życzę powodzenia. Ale jest mi smutno... :sad:
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: monia80 »

kinga pisze:Wiecie, że jak powiedzieli, że mamy nowego Papieża, to ja się rozplakalam... :( Wszyscy się cieszyli, a mnie bylo zwyczajnie smutno. Ja mam już swojego Papieża i nie będę miala innego, mimo że Go już nie zobaczę, a Benedyktowi XVI życzę powodzenia. Ale jest mi smutno... :sad:
nawet nie wiesz jak ja cie Kindzia rozumiem :( mi tez jakos jest bardzo smutno
jeszcze niepogodzilam sie z tym wlsciwe ,ze nasz kochany Papiez umarl ,ze juz Go nie ma wsrod nas a tu mamy nowego :sad:
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: Grzechu »

A ja myślałem że nowy Papież będzie spoza Europy :) Ale i tak się cieszę z tego wyboru. Tak swoją droga to Polacy się chyba bardziej sie cieszą niż Niemcy :lol: 'Tageszeitung' dała na pierwszej stronie tekst - 'O mój Boże', nie wiem o co im chodzi :roll:

PS - Słyszałem plotke że Ratzinger umie mówic trochę po polsku, ciekawe czy to prawda :wink:
ania
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 18 kwie 2005, 21:27
Lokalizacja: zzzz

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: ania »

ja gdy oglądałam w telewizji transmisję z Watykanu i zobaczyłam biały dym z komina i gdy zabiły dzwony w pierwszej chwili się ucieszyłam, że mamy nowego papieża a chwilę potem ogarnął mnie smutek i żal, że nie ma Jana Pawła II wśród nas. na razie jest mi trudno to wszystko ogarnąć.
alicja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 280
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:36
Lokalizacja: :)

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: alicja »

Dziś znalazłam w necie jeszcze jedno określenie na nowego papieża, Josepha Ratzingera, Benedykta XVI :)


PapaRatzi :)


Strasznie mnie to ubawiło :D Mam nadzieję, że TEN "PapaRatzi" będzie w nas budził wyłącznie pozytywne emocje... tego sobie i wszystkim życzę :wink:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: vanity »

a ja wiecie, zobaczyłam na tvn24 biały dym, panikujących dziennikarzy "już czy nie". siadłam przed moim monitorem z kartą tv i oglądam i czekam. dzwony zabiły, mnie ciary przeszły po plecach, zobaczyłam po ponad pół godzinie czytającego (sory) kogoś tam za Ratzingera, no bo to on miał czytać Habemus papam, no i jak powiedział Józef po włosku to wiedziałam że to on. nie wiem co czułam wtedy, ale jakoś dziwnie mi było. potem już nowy papa wszedł na balkon a mnie pierwsze co przeszło przez myśl : naszemu Karolowi ładniej było w białym! dziś jest następny dzień i nadal jest mi trudno widzieć tę twarz w bieli. ciekawe czy kiedyś "zaakceptuję" innego papę niż nasz Jan Paweł bo na razie nadal czuję że papieżem jest Karol Wojtyła. ahhhh....
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: Estratos »

Znalazlem fajna rzecz :mrgreen: :

Obrazek

Joseph Ratzinger w mundurze Hitlerjugend (ONET); Ewnetualnie: To nie mundur Hitlerjugend, ale Luftschutz - powszechnej obrony przeciwlotniczej, formacji Volksturmu.(Gazeta Wyborcza)

Wtedy chyba wszyscy musieli nalezec :-)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: vanity »

oj durne czasy wtedy były :(
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: Virtual Tom »

Ja jakoś tez nie umiem sie przyzwyczaic :(
Poza tym stawiałem na Nigeryjczyka (któy oczywiście nie miał szans) 8)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: ANETA »

Ja tego papieża jakos tak obdażyłam sympatią, ma miła twarz. Był blisko Jana Pawła II wiec nasz kochany Polka widocznie dażył go szacunkiem. Jest mu napewno trudno bio ciągle jest porównywany do poprzednika i bedzie do konca zycia bo to nieuniknione. Kiedys media AŻ TAK nie interesowały sie papieżem, a od czasów Jana Pawła II papiez stał się bardziej osobą medialną. Czułam, że własnie jego wybiorą i musze zgodzic sie z Vanity - rzeczywiscie NASZEMU papiezowi było ładniej w białym :D
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2005, 11:15 przez ANETA, łącznie zmieniany 1 raz.
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: Titter »

Ja mam zaufanie do nowego papieża. Cieszę się, że został nim właśnie Josef Ratzinger i wierzę, że "nasz" Ojciec Święty byłby zadowolony z tego wyboru. Jak już wspominałam dziwnie przybrał sobie imię no ale cóż.. kwestia przyzwyczajenia..
Poza tym, powiem Wam, że znam chłopaka - Pawła, który przyjechał do Polski z Niemiec na stypendium ( jest Polakiem, ale od dzieciństwa mieszka w Niemczech ) i który mieszkał w domu Ratzingera. Widziałam wywiad z mamą Pawła w Wiadomościach kilka dni temu. Wypowiadała się o nowym papieżu bardzo pozytywnie, dobry z niego człowiek. I nie przytaczałabym w tym temacie faktów z przeszłości ( na które najprawdopodobniej Ratzinger wpływu nie miał )..
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Joseph Ratzinger - BENEDYKT XVI Nowym Papiezem

Post autor: ANETA »

W trudnych momentach trzeba robić czasem to na co nie mamy ochoty i wpływu. Lepsza była służba Hitlerowi niż Oświęcim.
ODPOWIEDZ