Powrót edyta.net!

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: vanity »

nie wiem o co chodzi w ostatnim poście. ale mnie stronka strasznie długo się otwierała :(
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: Kasia »

Ja tez nie wiem o co z tym flashem chodzi... :?
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: B@r »

Ano o to, że stronka się strasznie długo otwiera, bo zamiast w HTML-u jest napisana we flashu. Do tego według informacji jakie sa a niej wywiad u Wojewódzkiego miał być wczoraj.
A ja stron we flashu nei znoszę. Przerost formy nad treścią.
Onyx
Make it happen
Make it happen
Posty: 188
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:19
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: Onyx »

Panie panowie chyba wciaż zapomniaja niektórzy z Was który mamy rok, a wiec przypomnę jest AD 2005 strony pisane w "czystym " html były dobre kilka lat temu . Obecnie ponad 90 % użytkowników internetu ma stałe łącza więc mało kto będzie się bawić w optymalizację strony dla "modemowców". nowe techniki typu Flash daja naprawdę niesamowite możliwości twórcze dla autorów stron, a że gatunek "homo sapiens " raczej dąży do rozwoju zamiast sie cofać to większośc wybierze IE albo Mozille zamiast Lynx-a i multimedia zamiast posępnych kolumn tekstowych
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: Estratos »

Nie wiedzialem, ze z Was az takie marudy...

Strona jest bardzo dobrze wykonana, zawiera to co chcialem aby sie na niej znalazlo, a wiec przede wszystkim sprawdzone newsy. Musicie pamietac o jednym: oficjalna strona artysty nie sluzy jedynie fanom. Wchodza na nia rozni ludzie: przyjaciele Edyty, jej wrogowie i ludzie neutralni. A strona sie zacznie roziwjac, jak kazda z wczesniejszych wersji edyta.net
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: vanity »

to prawda jest 2005, i może nie każdy się przejmuje modemowcami. ja mam stałe łącze ściślej neo128 ale dzielę je na 4 persony bo albo mam tak albo wogóle nie mam netu - kasa!. więc zależy mi na tym aby sobie coś pooglądać. więc wolałabym aby były jeszcze brane pod uwagę modemowce.
pozatym należy pamiętać jak rynek w Polsce wygląda pod względem cen i ISP. ja mieszkam w małym mieście. jest tpsa, która dostarcza net jak dostarcza. są oczywiście sieci kablowe, ale w tym przypadku trzeba mieszkać na osiedlu a nie w domku jednorodzinnym na obrzeżach miasta. są prywatni ale padają jak muchy. im trzeba wyłożyć parę setek za sprzęt a i tak nie ma się pewności że nie zbankrutują. do tego biorą kasę jak tpsa a bez przerwy są przerwy na łączu. na razie net w Polsce kuleje i tu "ukłony" w stronę monopolisty. jeśli ktoś nie ma takich problemów jak ja to niech się cieszy. rynek netu w PL jest chory.
stronka ładnie zrobiona, info skąpe, mam nadzieję że się rozwinie, ale wolno mi się to otwierało mimo że należę Onyx do tych 90 % szczęśliwców.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: B@r »

Pisanie we flashu to z jednej strony olewanie tych, co mają kiepskie łacza, z drugiej strony to przykład lenistwa webmastera.
Do tego u mnie (mam 1280x1024) mam na środku ekranu malutkie okienko.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: vanity »

zgadza się Trzypion wygląda to koszmarnie. szkoda że tylu webmasterów nie zwraca na to uwagi, sporo takich stron w sieci :(
Tolka
Hope for us
Hope for us
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2004, 6:12

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: Tolka »

Pretensje kierujcie do Edyty, bo to jej pomysł.
Awatar użytkownika
Monia
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:23
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: Monia »

To chyba nie pretensje, tylko zwyczajna ocena strony :roll:
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: marlena »

Mnie się stronka bardzo podba - pasuje klimatem do nowej piosenki! dzieki Mariusz!
W prwadzie nie ma na nie jeszcze wiele ale i tak co chile na nia zagladam!

P.S> szkoda ze w tym kraju jest tyle niezadowolonych i marud! i jak widze większośc z nich trafiła na forum!

strona jest dopiero kilka dni a nietórzy zdązyli już ja skarzdej strony skrytykować! przykre to! forum pewnie tez byście zjechali wiec nie martwcie sie pewnie nie bedzi oficjalnego!
alicja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 280
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:36
Lokalizacja: :)

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: alicja »

Mnie też się strona podoba, faktycznie jest bardzo "okrojona" ale o to im chodziło, jak najmniej informacji o życiu prywatnym, jak wiemy za swoją otwartość Edyta wiele razy dostała po głowie...

Za to są NEWS'y z pierwszej ręki i jak dla mnie to jest najważniejsze!
P.S> szkoda ze w tym kraju jest tyle niezadowolonych i marud! i jak widze większośc z nich trafiła na forum!
Zgadzam się z Marleną... ciągle coś komuś nie pasuje... :roll: no i te niekończące się posty o tym że Edyta przytyła i niekorzystnie wygląda... to chyba jakieś trolle piszą, bo po pierwsze to wygląda DOBRZE a po drugie to chyba najważniejsza w tym wszystkim jest MUZYKA... no cóż... jak widać nie dla wszystkich...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: B@r »

Kłoipot w tym, że nei każdemu wygląda dobrze, bo u mnei dobrze nie wygląda.
Dobrze wygląda wtedy, kiedy ktoś ma sprzęt taki, jaki załozył twórca strony. Ja mam 'ciut' lepszy i już nie wygląda dobrze.

Jednym z fundamentów tworzenia stron www jest zasada, że nie wiadomo co ma klient po swojej stronie i nie ma się pełnej kontroli nad wyświetlaniem.
Dobrze napisana strona wykorzysta maksimum mozliwości przeglądarki - nawet tekstowej. Owszem, nie pokaże wszystkiego, ale przekaże informacje.
Do tego nie każdy ma czas na ściąganie dużej ilości danych. Aktualnie mam stałe łącze ale pomimo to otwieranie sie strony trwa kilkadziesiąt sekund. To naprawdę bardzo długo. Rozumiem włożenie w stronę elementów we flashu, bo jest to, moim zdaniem, bardzo wygodny sposb na tworzenie strony z podkładem muzycznym czy animacjami interaktywnymi. Ale elementów, a nei robienei we flashu całej strony.
Posiadacze słabszych maszyn, a takich w Polsce jest wielu, i tak nie dostaną przekazu jaki jest umieszczony, bo animacje i dźwięk się rozjadą, a do tego będa czekali wieki na załadowanie się strony.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: Estratos »

Trzypion to zrob swoja wersje strony i udowodnij, ze lepiej sie na tym znasz. Chetnie obejrze Twoje dzielo.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót edyta.net!

Post autor: B@r »

A, i jeszcze jedno - w wersji polskiej brakuje znaków diakrytycznych, czyli 'ogonków'. O ile się orientuję, to kolejny 'feature' flasha...
Zablokowany