Lidia Kopania

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lidia Kopania

Post autor: Chill-out »

Przesłuchałem już dość dokładnie "Intuicję" i generalnie jestem zadowolony.Lidia pokazuje na niej swoje możliwośći(niezaprzeczalnie jest bardzo dobrą wokalistką).Z pewnoscią niektórych mogą znudzić Jej wariacje(bowiem płyta jest nimi mocno nasycona)ale ja uwielbiam jak kobiety się tak "drą"!Zdecydowanie lepiej artystka śpiewa po angielsku;momentami w utworach polskojęzycznych śpiewa gardłowo,czego ja nie lubię.Kawałki na płycie są dobrane w bardzo dobrej kolejności."Under control",który zaczyna album jest jak dla mnie rewelacyjny.Niektóre z piosenek są dosć abbowe(w tym cover "The winner takes it all" ale np."Life a feeling"pomimo,ze to zupełnie inny gatunek bardz kojarzy mi sie z dokonaniami Within Temptation.Poza perełkami(Intuition","I keep on walking","Obrączkami")na płycie jest kilka piosenek,które nie podbaja mi się,a "Hold on"pomimo 2-3 fajnych momentów to kompletna porażka.Niestety oba teksty napisane przez J.Cygana nienależą do Jego najlepszych...
Myślę,ze wielu fanom Edyty płyta sie spodoba,ponieważ Lidia przekazuje w swoich nagraniach wiele emocji,poza tym wprowadza na nasz polski rynek pewien rodzaj świeżosci i lekkosći.W sumie płyta dosć łatwa,lekka i porzyjemna.Takich artystów trzeba doceniać.

A jakby ktos chcial sie zapoznać z częścią materiału to:
12 grudnia 2006r. - Lidia będzie gościem programu, zaśpiewa 3 piosenki, będzie też można obejrzeć teledysk do piosenki SLEEP - Kawa czy Herbata (TVP1)
31 grudnia 2006r. - Koncert Sylwestrowy - Kraków
nadia
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2006, 10:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lidia Kopania

Post autor: nadia »

Jesli chcecie dowiedziec sie czegos wiecej na Jej temat, zapraszam na strone oficjalna www.lidia.art.pl
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lidia Kopania

Post autor: Chill-out »

Może ktoś chce luknąć.Bardzo fajna sesja.

http://www.ofertaforum.onyx.pl/9w41tv4l?offset=0
nadia
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2006, 10:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lidia Kopania

Post autor: nadia »

Lidia wystapila podczas koncertu Sylwestrowego w Krakowie, zaspiewala piosenke "Hold On". Ogladaliscie? co sadzicie o tym wystepie? MNie osobiscie sie podobalo, choc zaluje, ze tylko jedna piosenka ;(

Gdyby ktos mial ochote wpasc na ktorys z koncertow Lidii podaje terminarz:
11 stycznia 2007r. - koncert na WOŚP (około południa) - Koluszki
14 stycznia 2007r. - koncert WOŚP realizowany przez TVP Łódź - Łódź - Manufaktura
19 stycznia 2007r. - Częstochowa, Iguana
23 stycznia 2007r. - Szczecin, Kontrasty
26 stycznia 2007r. - Poznań, W Starym Kinie
27 stycznia 2007r. - Festiwal Filmowy PROWINCJONALIA - Września
28 stycznia 2007r. - Gdynia, Pokład
2 lutego 2007r. - Warszawa, Clubistro Sofa
3 lutego 2007r. - Toruń, Hipnoza
11 lutego 2007r. - Kielce

11.02 bedzie na wp.pl czat z Lidia (godzina 12.00)

zapraszam :)

[ Dodano: 2007-01-02, 18:43 ]
czy ma ktos z Was moze przypadkiem nagranie Lidii z koncerty Sylwestrowego? Jesli tak, bede wdzieczna za przeslanie ;)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lidia Kopania

Post autor: Chill-out »

Niestety Lidia została źle potraktowana na tym koncercie...Jako jedyna wykonała tylko 1 kawałek w dodatku najgorszy z płyty(moim zdaniem) i to w dodatku kolejny singiel 8P No i playback...
nadia
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 19 gru 2006, 10:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lidia Kopania

Post autor: nadia »

Chill-out pisze:Niestety Lidia została źle potraktowana na tym koncercie...Jako jedyna wykonała tylko 1 kawałek w dodatku najgorszy z płyty(moim zdaniem) i to w dodatku kolejny singiel 8P No i playback...
Zgadzam sie, ze kiepsko ja potraktowali z tym 1 kawalkiem, pocieszajace moze byc jedynie to, ze chociaz czas antenowy nie byl najgorsy, tu wedlug mnie najbardziej byla pokrzywdzona Flinta - owszem 2 piosenki, ale w czasie, kiedy wiekszosc podziwiala sztuczne ognie. Mnie tam piosenka sie podoba, owszem wyroznia sie na tle pozostalych z plyty, ale moim zdaniem calkiem chwytliwa jest i moze sie podobac, mnie sie podoba ;)
Awatar użytkownika
Invisible
Linger
Linger
Posty: 864
Rejestracja: 08 lis 2005, 20:11
Ulubiony album: .:INVISIBLE:.
Ulubiona piosenka: The story so far
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lidia Kopania

Post autor: Invisible »

Czy ktoś wie jak sprzedaje się płytka Lidii?

Wiecie co, ostatnio trafiłem na piosenkę z 1998 roku "Wielki dar" czy jakoś tak się nazywa... Muszę przyznać, że już wtedy Lidia miała głosisko i niemiłosiernie piszczała lol2 chyba chcieli z niej zrobić Maryśkę hmm Dziewczyna ma kawał głosu i potencjał szkoda, że jej płytka przechodzi niezauważona tak jak ta piosenka z 98 roku :(
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Lidia Kopania

Post autor: Virtual Tom »

Nie ma plyty nawet w ofercie empik.com :blink: no ale może się jeszcze coś rozkręci

Lidia była gościem ostatniej audycji "Sceny z polskiej sceny" bardzo sympatyczny wywiad (byc może będzie niedługo do odsłuchania na stronie Radia Tok Fm) i musze przyznać, że piosenki które wybranoi z płyty były bardzo przyjemne.
Ich główny mankament to moim zdaniem angielskie teksty, ale jak mówiła Lidia pracowała z niemieckimi producentami, którzy głównie tworzą w języku angielksim, powiedzmy, że mozna to uznać za jakis argument :B
Ostatnio zmieniony 22 sty 2007, 13:58 przez Virtual Tom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Lidia Kopania

Post autor: KrzysiekF »

Danielsss pisze:Czy ktoś wie jak sprzedaje się płytka Lidii?

Wogóle się nie sprzedaje, nie wiem czy sprzedała chociaż 2 tys egz
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Lidia Kopania

Post autor: grzechoo »

Danielsss pisze:ostatnio trafiłem na piosenkę z 1998 roku "Wielki dar"
Niezwykły Dar, klip zrobiony był na styl Jestem kobietą
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lidia Kopania

Post autor: Chill-out »

Lidia śpiewajaca "D'ont cry for me Argentina".

http://www.youtube.com/watch?v=hyLztzl8FmA
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Lidia Kopania

Post autor: Magda M »

Chill-out pisze:idia śpiewajaca "D'ont cry for me Argentina".

http://www.youtube.com/watch?v=hyLztzl8FmA
nie lubie tej piosenki ..... Ale początek wyszedł Lidii ślicznie... :-D
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lidia Kopania

Post autor: Chill-out »

13 czerwca 2008 roku nakładem EMI Music ukaże się nowa płyta Lidii zatytułowana "Przed Świtem".Producentem albumu jest Jens Lueck,kompozycje napisali Bernd Klimpel,Filip Sojka, Jens Lueck, Rob Hoffman(współpracujący min. z Christiną.Rickym Martinem) natomiast za warstwę tekstową odpowiedzialna jest sama Lidia.
Na www.myspace.com/lidiakopania próbka nowego materiału.
Pierwszy singiel:
http://pl.youtube.com/watch?v=aF6AMBN7gUA

___________________________________________________________________________
Wszystkich,którzy wybieraja się na koncert Celine zapraszam na koncert Lidii na godzinę 15:00.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Lidia Kopania

Post autor: Gabra »

Chill-out pisze:Wszystkich,którzy wybieraja się na koncert Celine zapraszam na koncert Lidii na godzinę 15:00.
Byłam :D I na tygodniu będę miała dostarczoną nową płytę bo koncert mi się bardzo spodobał :) Świetne są nowe piosenki, a Lidia to bardzo sympatyczna osoba :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Lidia Kopania

Post autor: niuto »

Mam obie płyty Lidii i jestem pod ogromnym wrażeniem. Żałujetylko, że ostatnia płyta jest tak słabo promowana. Singla nie puszcza zadna ogólnopolska rozgłośnia radiowa i nie nakrecono nawet teledysku, a bez tego piosenka nie zaistnieje w internecie. No i nie zglosila sie do zadnego z tegorocznych festiwali a to dobra promocja....
ODPOWIEDZ