Madonna

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: flame »

Magda pisze:Niemniej pamietam jakie problemby mialy Dixie Chicks po wypowiedzi o Bushu.
Dixie Chicks grały koncert w UK w dzień, w którym wybuchła wojna w Iraku i wokalistka grupy powiedziała publiczności, że wstyd jej że pochodzi z tego samego stanu co George W. Bush... Co było skutkiem? W Luizjanie zbiorowo niszczono płyty Dixie Chicks jeżdżąc po nich traktorami, stacje radiowe przestały emitować ich piosenki (do tej pory z resztą Dixie mają z tym problemy), itp. W tym samym mniej więcej czasie Madonna wypuściła i wycofała oryginalną wersję teledysku "American Life" (gdzie m.in. pojawiał się sobowtór Bush'a palący z Hussain'em cygaro...) - trudno się dziwić biorąc pod uwagę losy Dixie Chicks... To jednak było 3 lata temu i dzisiaj nikogo to już publiczna krytyka wojny w Iraku i Bush'a nie bulwersuje.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Madonna

Post autor: vanity »

flame pisze:Madonna nie wywoływała skandali tylko po to żeby je wywołać. Oczywiście - sprzedaż jej płyt na nich bynajmniej nie ucierpiała, ale we wszystkich kontrowersjach które wywołała miała coś do przekazania i myślę, że ten przekaz był ważniejszy niż cały "szum". Inna sprawa, że większość ludzi tylko już ten "szum" zauważała.
ja w karierze Madonny nie jestem genialnie zorientowana. znam "kilka" jej piosenek i niektóre bardzo lubię, niektóre od wielu wielu lat lubię. może i ona swoim zachowaniem coś przekazuje i prowokuje do dyskusji - nie wiem, jak wcześniej napisałam, aż tak nie śledzę jej życia. ale znam parę jej zachowań, które z prowokowaniem do dyskusji mi się jakoś nie kojarzą.... raczej świadczą o jej wulgarności...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7368
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Może właśnie dlatego, że za mało o niej wiesz?
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: flame »

vanity pisze:
flame pisze:Madonna nie wywoływała skandali tylko po to żeby je wywołać. Oczywiście - sprzedaż jej płyt na nich bynajmniej nie ucierpiała, ale we wszystkich kontrowersjach które wywołała miała coś do przekazania i myślę, że ten przekaz był ważniejszy niż cały "szum". Inna sprawa, że większość ludzi tylko już ten "szum" zauważała.
ja w karierze Madonny nie jestem genialnie zorientowana. znam "kilka" jej piosenek i niektóre bardzo lubię, niektóre od wielu wielu lat lubię. może i ona swoim zachowaniem coś przekazuje i prowokuje do dyskusji - nie wiem, jak wcześniej napisałam, aż tak nie śledzę jej życia. ale znam parę jej zachowań, które z prowokowaniem do dyskusji mi się jakoś nie kojarzą.... raczej świadczą o jej wulgarności...
Nikt nie wymaga od każdego dogłębnego studiowania twórczości Madonny, ale jeśli się już kogoś krytykuje, dobrze by było dokładnie wiedzieć za co ;).
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Madonna

Post autor: vanity »

flame pisze:Nikt nie wymaga od każdego dogłębnego studiowania twórczości Madonny, ale jeśli się już kogoś krytykuje, dobrze by było dokładnie wiedzieć za co
rybko trochę ją krytykuję, a trochę chwalę. samą krytyką przecież nie pojechałam.
natomiast co do zachowania... oks podam przykład.... w jakimś dokumencie było że po jej koncercie za kulisy przychodziły różne osoby, niekiedy bardzo znane osoby... sądze że przyszły jej pogratulowac i takie tam... jak wyszli to bardzo brzydko się o nich wyrażała.... dla mnie to nie było miłe, to nie tak że oczekuję od Madonny niewiadomo jakiej cnoty w zachowaniu, ale co innego wyrazić opinię o dajmy na to Bushu, skoro nie zgadza się z jego polityką, a co innego wysklinać kogoś z kim się chwilkę wcześniej miło rozmawiało...
to stare dzieje, Madonna już sie inaczej zachowuje.... no ale dążę do tego by powiedzieć, że nie każde jej zachowanie musi być odbierane jako "przełamywanie tabu" czy czegoś takiego. ona miewa lub miewała głupie odjazdy, na które nie ma usprawiedliwienia. nie mniej, żeby nie kończyć smutno - jak wy to nazywacie krytyką i do czego Was przyzwyczaiłam :P - powiem, że naprawdę niektóre utwory ma w dechę - niektóre bo ja znam wszystkich jej piosenek, nie mam nawet jednej jej płyty....
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: flame »

Nie sposób mi się z Tobą nie zgodzić ;)

A brak płyt Madonny w kolekcji polecam nadrobić bo warto! :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Madonna

Post autor: vanity »

flame pisze:A brak płyt Madonny w kolekcji polecam nadrobić bo warto!
ma jakieś greatest hits w swojej kolekcji? jakoś za regularną płytą nie zabardzo mam ochotę się rozglądać. ale GH to byłoby coś w sam raz...
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: flame »

Ma 2 GH + kompilacja ballad:

The Immaculate Colletion (1990)

01. Holiday
02. Lucky Star
03. Borderline
04. Like A Virgin
05. Material Girl
06. Crazy For You
07. Into The Groove
08. Live To Tell
09. Papa Don't Preach
10. Open Your Heart
11. La Isla Bonita
12. Like A Prayer
13. Express Yourself
14. Cherish
15. Vogue
16. Justify My Love
17. Rescue Me

Something To Remember (ballady, 1995)

01. I Want You - Madonna & Massive Attack
02. I'll Remember
03. Take A Bow
04. You'll See
05. Crazy For You
06. This Used To Be My Playground
07. Live To Tell
08. Love Don't Live Here Anymore
09. Something To Remember
10. Forbidden Love
11. One More Chance
12. Rain
13. Oh Father
14. I Want You (Orchestral) - Madonna & Massive Attack

GHV2 (2001)

01. Deeper and Deeper
02. Erotica
03. Human Nature
04. Secret
05. Don’t Cry For Me Argentina
06. Bedtime Story
07. The Power of Goodbye
08. Beautiful Stranger
09. Frozen
10. Take A Bow
11. Ray of Light
12. Don’t Tell Me
13. What It Feels Like For A Girl
14. Drowned World (Substitute for Love)
15. Music

;)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4868
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: Marek »

W Polsce 12 maja premiera płyty Madonny pt. "Confessions Remixed" /limited edition/ :)
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: flame »

Marek pisze:W Polsce 12 maja premiera płyty Madonny pt. "Confessions Remixed" /limited edition/ :)
Szkoda tylko, że to wychodzi jedynie na winylu...
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Madonna

Post autor: Virtual Tom »

flame pisze:
Marek pisze:W Polsce 12 maja premiera płyty Madonny pt. "Confessions Remixed" /limited edition/ :)
Szkoda tylko, że to wychodzi jedynie na winylu...
Nie ma czego żałować, 6 tracków (bynajmniej nie unikatowych), tylko dla zapalonych kolekcjonerów 8)

A. "Hung Up" (SDP's Extended Vocal)
B. "Hung Up" (SDP's Extended Dub)
C. "Sorry" (Man With Guitar Mix)
D. "Get Together" (Jacques Lu Cont Mix)
E. "I Love New York" (Thin White Duke Mix)
F. "Let It Will Be" (Paper Faces Mix)



A, B, C i F dostępne na dotychczas wydanych singlach
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4868
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: Marek »

Tylko na vinylu ? :? Myślałem że to będzie coś na podobe "Blood On The Dance Floor" MJ.
Na 8 maja wyznaczona jest data premiery "Admiration" Madonny, co to jest ? :D
flame
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 03 sty 2005, 16:07
Lokalizacja: Szkocja
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: flame »

Marek pisze:Tylko na vinylu ? :? Myślałem że to będzie coś na podobe "Blood On The Dance Floor" MJ.
Na 8 maja wyznaczona jest data premiery "Admiration" Madonny, co to jest ? :D
"Confessions Remixed" to wydawnictwo przeznaczone dla DJ-ów - stąd format. "Admiration"? Pewnie jakiś bootleg ;).
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Madonna

Post autor: Robert »

do tych skladanek jeszcze nalezy doliczyc "You can dance" czyli zbior utworow tanecznych
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4868
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Madonna

Post autor: Marek »

MADONNA: Kolejny Koncert W Londynie
Piosenkarka wystąpi w Londynie aż osiem razy

W związku z gigantycznym zainteresowaniem, organizatorzy zorganizują kolejny koncert Madonny w stolicy Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 16 sierpnia w Wembley Arena. Piosenkarka wystąpi w Londynie także 1, 3, 9, 10, 12, 13 i 15 sierpnia. Bilety na koncert 16 sierpnia trafią do sprzedaży 26 maja o godzinie 9 rano.

Trasa promująca album "Confessions On A Dancefloor" wystartowała w niedzielę w Los Angeles.
ODPOWIEDZ