De Su

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: De Su

Post autor: Estratos »

ArO pisze:A czy słyszał już ktoś "Pada śnieg" na RMF :?: Zawsze to grali,a zaczęli już grać swiąteczne piosenki. Wczoraj De Su "Kto wie" słyszałęm. :D
A ja nie slyszalem nigdy "Pada snieg" na RMF, De su slyszalem dzisiaj. Super piosenka :-)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: De Su

Post autor: Aro »

Ja słyszałem "Pada śnieg" na RMF.

Piosenka dziewczyn bardzo fajna. Własciwie to nazywały sie wtedy Two Su bo śpiewa tam tylko Gosia Pruszynska i Kasia Rodowicz bez Darii i Beaty, ale jakos przyjeło sie De Su i nikt juz nawet w radiu nie mowi, ze to Two Su.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: De Su

Post autor: Grzechu »

De Su - Kto wie , uwielbiam ta piosenke :!: Według mnie najlepsza polska świąteczna piosenka, no i zawsze miłe wspomnienia ;)
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: De Su

Post autor: Estratos »

W ogole De Su mialy madre teksty, takie optymistyczne. Bardzo milo mi sie tego sluchalo. Edyta chyba tez je lubila (te dziewczyny z De Su), z tego co pamietam.
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: De Su

Post autor: Wiolinka »

ja kojarzę De su tzn. dziewczyny z Metra, co do ich płyty, to z 2 piosenki podobały mi sie, ale teksty miały dosyć mądre!
Jarrecky
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 220
Rejestracja: 08 gru 2004, 22:51
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: De Su

Post autor: Jarrecky »

Te dwie piosenki to pewnie : "Zycie cudem jest" i "Kruchego świata echem"....dokonale pamietam ten zespół i ich piosenki. Ale musze przyznac ze na zywo nie potrafiły spiewać. Byłem świadkiem jak przeraźliwie fałszowały w Opolu na Festiwalu w 1998...uszy normalnie więdly..:)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: De Su

Post autor: Aro »

Ja słyszałem opinie o Opolu, ze One nie potrafiły się zgrać i śpiewać w trójkę. Zwyczajnie im to nie wychodziło. Bardzo zdziwiła by mnie opinia, ze nie potrafią spiewać na żywo bo przecież śpiewały w Metrze, a tam beztalenci wokalnych nie brali.
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: De Su

Post autor: aduja »

A moze by tak zrobic osobny watek o tych paniach? :lol:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: De Su

Post autor: Aro »

No wypadało by. Madzia (lub inny adminie) prosze Cie przenies te posty do wątku o De Su. Ja nie umiem. Wątek zaraz utworze chyba, ze Adui sie chce. :)
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: De Su

Post autor: aduja »

ArO pisze:No wypadało by. Madzia (lub inny adminie) prosze Cie przenies te posty do wątku o De Su. Ja nie umiem. Wątek zaraz utworze chyba, ze Adui sie chce. :)
Nie chce sie. Aduja chetnie by cos napisala, ale w tym watku, jednak nie moze, bo nie slyszala zadnego kawalka Edyty w tym radiu, ktorego slucha. 8)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: De Su

Post autor: Virtual Tom »

W sprawie De Su - rewelacyjna druga płyta "Uczucia" niestety nie sprzedała się zbyt dobrze, ale wracam do niej z przyjemnością do dnia dzisiejszego, wymieniłem nawet kastetę na CD :D
W zasadzie nie ma jedej złej kompozycji, dziewczyny wreszcie wykorzystały swój potencjal - śpiewają na głosy, czego nie było na debiutanckiej płycie w całości wyprodukowanej przez Roberta Jansona, ktory podobno wiele rzeczy narzucił.
"Uczucia" płyta zupelnie inna, o niebo lepsza, szkoda, że juz nie nagrywają.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: De Su

Post autor: Aro »

Ja mam kasety "De Su" oraz "Uczucia". Ta pierwsza podobało mi sie zdecydowanie bardziej. Single z niej to: "Życie cudem jest", "Kruchego świata echem" (na singlu wyszła inna wersja) oraz "Era wodnika". Kolejna to "Uczucia". Jak napisał Tomek o tej płycie już mało kto wiedział, singli prawie w ogole nie grano, a były nimi" "Imago Mundi" oraz "Właśnie stajesz się".

Poniewaz nigdzie nie mozna znaleźć ich zdjęć wiec zeskanowałem z kasety:

Obrazek

Daria Druzgała

Obrazek

Gosia Pruszyńska

Obrazek

Beata Kacprzyk

Po płycie "Uczucia" grupa się rozpadła. Gosia próbowała ją odratować i chyba w 2001 roku powstało Two Su gdzie Gośka śpiewała z Kasią Rodowicz. Dzięki temu mamy świątecznego singla "Kto wie". Na tym historia grupy sie skonczyła. Gosia śpiewała jeszcze jako Margo Su, ale bez większych sukcesów
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: De Su

Post autor: marlena »

SZkoda, że grupa się rozpadła - podobała mi się ich muzyka i piosenki. niestety mam tylko kasety ktore są juz w kiepskim stanie - a dzisiaj juz nie jest tak łatwo kupic ich płytę!
Mi bardziej podobała sie pierwsza płyta - era wodnika, kant , cień zielony i ta pisenka po angielsku - cudo! chyba zaraz sobie ją puszczę :)


moze kiedyś jeszcze dziewczyny sie reaktywuja - ale tylko jako trójka w De Su!
ciekawe co u nich słychać!
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4870
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: De Su

Post autor: Marek »

Posiadam pierwszą płytę De Su i wracam do niej dość często :)
Szkoda że zespół rozpadł się :(
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: De Su

Post autor: Virtual Tom »

Z pierwszej płyty moje ulubione to "Życie cudem jest" ale remix :D "Kruchego świata echem" i "Cień zielony" płyta w całości jak dla mnie monotonna, dlatego bardziej lubię "Uczucia", ktora jest różnorodna, lepiej zaśpiewana i wyprdukowana - "Imago mundi" to świetna kompozycja, z rewelacyjna przygrywką, "Własnie stajesz się" to moim zdaniem ich najlepsza piosenka.
Na uwagę zasługują jeszcze "Dzikość wina", "Virtual" :D "Jezioro niepamięci" i "Molly Malone"
Zaleta są także świetne efekty stereofoniczne :D
ODPOWIEDZ