Rob Thomas

Oraz zespół Matchbox Twenty

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Rob Thomas

Post autor: Dobi »

Obrazek

Debiutancki album solowy lidera Matchbox 20.
Jako wokalista i główny kompozytor M20 Rob Thomas odpowiada za sukces jednej z najważniejszych grup rocka ostatnich lat. Wyjątkowy talent kompozytorski zapewnił mu też reputację, która doprowadziła do współpracy z różnymi artystami poza formacją macierzystą. Najbardziej zapadł w pamięć epizod z Santaną. Rob napisał i zaśpiewał dla legendarnego gitarzysty obsypany nagrodami Grammy utwór "Smooth". Pierwszy singel promujący ten album to numer "Lonely No More". Album został wyprodukowany przez długoletniego współpracownika Matchbox, Matta Serletica. Wśród gości znaleźli się John Mayer, Robert Randolph oraz gitarzyści Mike Campbell, Wendy Melvoin i Jeff Trott (Sheryl Crow). Za sekcję rytmiczną odpowiadają basista Mike Elizondo (Dr. Dre, Eminem) i perkusista Gerald Hayward (Mary J. Blige, Beyonce). "Chodziło o pozyskanie osób, których grę cenię i które moim zdaniem wniosą coś, czego wcześniej nie doświadczyłem. (...) W tym momencie płyta reprezentuje to, do czego doszedłem" - mówi Rob.

Garść adresów:

Rob Thomas
:arrow: http://www.robthomasmusic.com/
:arrow: http://www.rob-thomas.de/
:arrow: http://www.atlanticrecords.com/robthomas

Fora Dyskusyjne:
:arrow: http://boards.atlanticrecords.com/artis ... omas/ubb.x
:arrow: http://foren.giblaut.de/eve/ubb.x/a/cfrm/f/71210973

Płyta Rob'a:
:arrow: Fan
:arrow: Merlin.pl
:arrow: Vivid

Rob jest liderm grupy Matchbox Twenty.
Do tej pory sprzedali w sumie 25 milionów płyt.

:arrow: The Official Matchbox Twenty Website
http://www.matchboxtwenty.com/

Grupa Matchbox Twenty wydała pięć albumów:
1. "Yourself Or Someone Like You"
2. "Mad Season"
3. "More Than You Think You Are"
4. "Ep"
5. "The Best Of"
Ostatnio zmieniony 01 sty 2006, 22:50 przez Dobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Rob Thomas

Post autor: Michael »

Dobi,muszę przyznać,że odwaliłeś kawał dobrej roboty :)
Brakowało mi tutaj tego tematu,a tymczasem...thanks 8)
No to witam raz jeszcze wszystkich zainteresowanych prezentowanym tutaj arystą forumowczów.Od dzisiaj będziemy wspólnie z Dobim przedstawiać Wam osobę i twórczość niezwykle zdolnego kompozytora i wokalisty-Rob`a Thomas`a.

Życzymy wielu pozytywnych wrażeń :P
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rob Thomas

Post autor: Dobi »

Na początku aby zapoznać was z twórczością Rob'a zamieszczam teledysk do piosenki "Bent"

:arrow: Matchbox Twnety - Bent

Utwór pochodzi z płyty "Mad Season".
(Plik zajmuje 43 MB)
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Rob Thomas

Post autor: Michael »

Tym razem dwa kolejne klipy z najnowszej,solowej płyty Rob`a "Something To Be".
Pierwszy singiel z tej płyty to oczywiście dobrze każdemu znany kawałek "Lonely No More",który w wielu krajach stał sie przebojem lata 2005,m.in.w Polsce :grin:
:arrow: Rob Thomas-Lonely No More

I absolutna premiera teledysku,który niebawem pojawi sie w TV :) Będzie to drugi singiel z albumu "Something To Be".Song nosi tytuł "This Is How A Heart Breaks".
:arrow: Rob Thomas-This Is How A Heart Breaks

P.S.Właściwie to się zastanawiam,czy jest sens umieszczać tutaj kolejne klipy,bo z tego co widzę,to na forum wieksze zainteresowanie wywołuje dyskusja na temat królowych polskiego kiczu-Mandaryny i Dody,aniżeli kawałek dobrej muzyki,jaką wykonuje prezentowany tutaj artysta :sad: Szkoda,bo zawsze mi wydawało,że fani Edyty Górniak znają się na muzyce i potrafią docenić dobrych artystów...no cóz...zaczynam nabierać w tej kwestii coraz większych wątpliwości 8)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Rob Thomas

Post autor: grzechoo »

Michael pisze:I absolutna premiera teledysku,który niebawem pojawi sie w TV Będzie to drugi singiel z albumu "Something To Be".Song nosi tytuł "This Is How A Heart Breaks".
Rob Thomas-This Is How A Heart Breaks

P.S.Właściwie to się zastanawiam,czy jest sens umieszczać tutaj kolejne klipy,bo z tego co widzę,to na forum wieksze zainteresowanie wywołuje dyskusja na temat królowych polskiego kiczu-Mandaryny i Dody,aniżeli kawałek dobrej muzyki,jaką wykonuje prezentowany tutaj artysta Szkoda,bo zawsze mi wydawało,że fani Edyty Górniak znają się na muzyce i potrafią docenić dobrych artystów...no cóz...zaczynam nabierać w tej kwestii coraz większych wątpliwości
A to wcale nie jest premiera teledysku bo juz od kilku tygodni lata po stacjach muzycznych :P
Co do muzyki. Fani Edyty potrafią docenić dobrych artystów - nie tylko o Mandarynie sie tu pisze, np. Mariah to wielka artystka. Poza tym i kiczu tez mozna posłuchać, szczególnie latem. Ja słucham praktycznie wszystkiego, nie ograniczam sie. Przy Mandarynie mozna się pobawic, taka wesoła, taneczna muzyka też jest potrzebna
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Rob Thomas

Post autor: Michael »

grzechoo pisze:A to wcale nie jest premiera teledysku bo juz od kilku tygodni lata po stacjach muzycznych
No zobacz,ze wczoraj oglądałem prawie cały dzień Vive niemiecka i polską, i widziałem tylko klip do "Lonely No More" :wink: Musze przejrzeć inne stacje.Dzięki za cynk :)

grzechoo pisze:Fani Edyty potrafią docenić dobrych artystów
Tak?W takim razie sugerujesz,ze brak zainteresowania tym tematem świadczy o Robie jako artyście z niższej półki?

grzechoo pisze:nie tylko o Mandarynie sie tu pisze, np. Mariah to wielka artystka
Porównując liczbę postów w temacie o Mariah i Mandarynie zdecydowanie tryumfuje Mandaryna 8) Poza tym ja nie napisałem,że pisze się tutaj wyłącznie o Mandarynie.Stwierdziłem,że wątek Mandaryny wywołuje większe zainteresowanie niż cała reszta artystów wykonujących ambitniejszą muzykę i nadal czuję sie utwierdzony w tej kwestii 8)
grzechoo pisze:Poza tym i kiczu tez mozna posłuchać,
A to jest Twoje subiektywne zdanie,pod którym sie nie podpisuję 8)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Rob Thomas

Post autor: vanity »

Michael pisze:grzechoo napisał/a:
nie tylko o Mandarynie sie tu pisze, np. Mariah to wielka artystka

Porównując liczbę postów w temacie o Mariah i Mandarynie zdecydowanie tryumfuje Mandaryna Cool Poza tym ja nie napisałem,że pisze się tutaj wyłącznie o Mandarynie.Stwierdziłem,że wątek Mandaryny wywołuje większe zainteresowanie niż cała reszta artystów wykonujących ambitniejszą muzykę i nadal czuję sie utwierdzony w tej kwestii Cool
jak Meraja zafałszuje jak landaryna to i na forum zatriumfuje i w wszelkich faktach wydarzeniach wiadomościach na pierwszej pozycji :D :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rob Thomas

Post autor: Marcin A. »

Nie wiem,na czym to polega,ale na mnie jakoś Rob Thomas nie zrobił specjalnego wrażenia.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Rob Thomas

Post autor: Michael »

Marcin A. pisze:Nie wiem,na czym to polega,ale na mnie jakoś Rob Thomas nie zrobił specjalnego wrażenia.
Wydaje mi się,że to z tego samego powodu,z którego muzyka Craig`a David`a działa na mnie usypiająco po odsłuchaniu 3-4 kawałków 8)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Rob Thomas

Post autor: Virtual Tom »

Nie znam całego albumu Roba (poza singlami i fragmentami utworów), jedynie EP "Something more", która zawiera nowe wersje "Something to be" (Downtown version) i "When the heartache ends" (Piano Version), dodatkowo są dwie piosenki, które nie znalazły się na albumie "You Know Me" i "Not Just A Woman", cover "Dear Joan" oraz dwa remiksy "Lonely no more", które troszkę nie pasują do reszty.
Jednak słucha się tego z dużą przyjemnością. Barwa głosu Roba podobami się, troszke teraz skomercializował swój wizerunek, ale akurat to wyszło mu na dobre :D
Najbardziej ze wspomnianej epki podoba ni się "When the heartache ends" (piano version), która z towarzyszeniem fortepianu brzmi pięknie.
Charakter albumu zdecydowanie lepiej oddaje drugi singiel.

Obrazek
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Rob Thomas

Post autor: grzechoo »

Michael pisze:grzechoo napisał/a:
A to wcale nie jest premiera teledysku bo juz od kilku tygodni lata po stacjach muzycznych


No zobacz,ze wczoraj oglądałem prawie cały dzień Vive niemiecka i polską, i widziałem tylko klip do "Lonely No More" Musze przejrzeć inne stacje.Dzięki za cynk
Na obu Vivach w nowościach klip był kilka tygodni temu , a i czasem go puszczają. Na MTV Hits tez leci. A ponieważ innych stacji nie oglądam to nie wiem jak tam z klipem Roba (bo na MTV Classic jeszcze nie widziałem)
Michael pisze:grzechoo napisał/a:
Poza tym i kiczu tez mozna posłuchać,

A to jest Twoje subiektywne zdanie,pod którym sie nie podpisuję
Wybacz, ale latem rocka to ja nie będe słuchał, a letnie kawałki nie są ambitną muzyką.
Nie wiem,na czym to polega,ale na mnie jakoś Rob Thomas nie zrobił specjalnego wrażenia.
Ani na mnie. Z cąłej płyty zostawięłm tylko 4 kawałki a mianowicie: When The Heartache Ends, Lonely No More, Problem Girl i Steetcorner Symphony.
Michael pisze:muzyka Craig`a David`a działa na mnie usypiająco po odsłuchaniu 3-4 kawałków
Za to na mnie tak nie działa. Nowy album Craiga jest świetny. I cieszę się, że drugim singlem jest moja ulubiona piosenka z tej płyty :grin: (Don't Love You No More (I'm Sorry)) - tylko klip mógł być lepszy.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rob Thomas

Post autor: Aro »

Ja już kiedyś napisałem, że ten pan jest dla mnie w tej chwili komercyjnym wytworem. Znajomi uważają podobnie. Nie powiem, że nie podobało mi się "Lonley No More", ale po drugim singlu widzę, że na tym jednym kawałku się skończy jego dobra passa. Myślę, że swoich starych fanów stracił po komercjalizacji, a nowi to głownie sympatycy pierwszego singla. Raczej gwiazda jednego sezonu.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Rob Thomas

Post autor: Michael »

ArO pisze:po drugim singlu widzę, że na tym jednym kawałku się skończy jego dobra passa.
Jeśli tak sądzisz,to jesteś w dużym błędzie,bo dobra passa Rob`a trwa juz ładnych parę lat.
Chyba troszeczke się w tym pogubiłeś.Rob Thomas nie jest debiutantem w branży muzycznej 8)

ArO pisze:Myślę, że swoich starych fanów stracił po komercjalizacji, a nowi to głownie sympatycy pierwszego singla.
ArO znowu pudło :!: Starzy fani cały czas są z Robem,a i nowych mu przybyło :) Przeglądnij jego amerykańskie,oficjalne forum,bo opowiadasz totalne banjaluki 8) To tak jak bym nic nie wiedział o Edycie Górniak i napisał,że po jej komercjalizacji i zmianie stylu w związku z wydaniem "Invisible" fani się od niej odwrócili 8) No człowieku zastanów się następnym razem,zanim cos napiszesz,bo ręce opadają :P

ArO pisze:Raczej gwiazda jednego sezonu.
A tym mnie już totalnie rozbawiłeś :D Co powiesz na to,że owa "gwiazda sezonu" wydała 5 albumów i sprzedała na swiecie 25 mln płyt? 8)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Rob Thomas

Post autor: Aro »

Michael pisze:Jeśli tak sądzisz,to jesteś w dużym błędzie,bo dobra passa Rob`a trwa juz ładnych parę lat.
Chyba troszeczke się w tym pogubiłeś.Rob Thomas nie jest debiutantem w branży muzycznej
Michael czytaj uważnie. Napisałem, że jest w tej chwili komercyjnym produktem
, co jasno wskazuje na to, że wiem iż kiedyś śpiewał. Cóż z tego, że śpiewał jak oprócz piosenki z Santaną to nic wielkiego nie zrobił :?: Widziałem kiedyś jego jeden teledysk z jego grupą i tyle. Żadnego sukcesu nie było.
A tym mnie już totalnie rozbawiłeś :D Co powiesz na to,że owa "gwiazda sezonu" wydała 5 albumów i sprzedała na swiecie 25 mln płyt? Cool
I cóż z tego, że mógł być w Stanach popuarny :?: Jest wielu wykonawców których my w Europie nie znamy. Nie mieszkam w Stanach i mało mnie interesuje tamten rynek muzyczny. Nie wmówisz mi, że w Europie odnosił wielkie sukcesy bo jeszcze 2 lata temu Vivy miałem włączone non stop. Skomercjalizowany Rob Thomas jest dla mnie gwiazdą jednego sezonu.
ArO znowu pudło n Starzy fani cały czas są z Robem,a i nowych mu przybyło n Przeglądnij jego amerykańskie,oficjalne forum,bo opowiadasz totalne banjaluki Cool
Poczytaj więc sobie trochę polskich for muzycnych (wcale nie Roba) komentujących jego "cudowną" przemianę.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Rob Thomas

Post autor: Piter »

Ja tam nie wiem, czy dobra passa Roba-Boba się skończy. Wiem, że drugi singiel nie robi na mnie wrażenia. Jest mdły, nudny i bez wyrazu. Do tego wszystkiego uważam iż imidż Roba-Boba jest trochę nie tego... Czy on jest gejem, że tak te kolczyki namiętnie nosi? Wygląda w nich jak #CIACH# i nie dodają mu one uroku.
ODPOWIEDZ