Edyta od sikorek

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
kina
Hope for us
Hope for us
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2004, 14:26
Lokalizacja: polska

Edyta od sikorek

Post autor: kina »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 07999.html

Piosenkarka Edyta Górniak ze zwierząt nie lubi tylko pająków i ludzi. Dlatego chętnie zgodziła się na dokarmianie ptaszków

Wielkie dożywianie skrzydlatych to pomysł Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Kampania startuje 4 października, a Edyta - jej twarz - oprócz namawiania do robienia karmników i wieszania słoninki ma odwiedzać szkoły najbardziej zaangażowane w akcje.

Nie pierwszy raz piosenkarka robi coś charytatywnie. Kiedyś zaśpiewała ze słynnym tenorem Jose Carrerasem, a dochód z koncertu przekazała na leczenie dzieci chorych na białaczkę. Z kolei w Anglii nagrała z innymi wokalistkami płytę, której sprzedaż zasiliła fundusz do walki z rakiem piersi.

Teraz przyszedł czas na ptaki. Edyta będzie zachęcać do wysypywania okruszków choćby podczas festynu w Światowym Dniu Zwierząt na początku października.



Rozmowa o ptakach

Teresa Czajkowska: Lubi Pani ptaki?

Edyta Górniak: Uwielbiam wszystkie zwierzęta, może z wyjątkiem pająków i ludzi. Bo najbardziej przyczyniamy się do wyniszczenia naszej planety, nie wiemy, że bogactwo natury jest naszym największym, niedocenionym skarbem.

W jaki sposób trzeba zachęcać do dokarmiania ptaków?

- Ptaki w tej betonowej dżungli, jaką są miasta, ciągle walczą o przetrwanie. W naszym kraju mamy nadzwyczaj bogatą ptasią rodzinę, ale wiele gatunków jest na wyginięciu. Dlatego gdy usłyszałam o pomyśle dokarmiania ich zimą, postanowiłam się włączyć. Na pewno postaramy się dotrzeć do sumienia człowieka przez media, będziemy też budować karmniki i przypominać ludziom, że czerstwego chleba nie trzeba wyrzucać do śmieci.

A wcześniej wystawiała Pani okruszki?

- W moim ogrodzie, jak tylko mogę, zostawiam dla ptaków małe co nieco. Mogą liczyć na odrobinę słoniny czy suchego chleba.

A jak zrobić karmnik?

- U mnie ptaki są oswojone, podchodzą blisko, czasem siadają na stole na tarasie. Po prostu dostają smakołyki na talerzu. Sama raczej nie zrobiłabym karmnika, ale za to mój kochany [Dariusz Krupa - red.] lubi majsterkować, więc nie ma z tym problemu.
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta od sikorek

Post autor: ANETA »

To miłe ale niech się zajmie lepiej płytą
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Edyta od sikorek

Post autor: FRYMIK »

:D :D Anetka jak zwykle nie owija, i ma rację
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Edyta od sikorek

Post autor: mancia »

Prawda prawda co wyżej napisane,cos nagle za duzo tych akcji dla mnie zbyt sztuczne
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta od sikorek

Post autor: ANETA »

Ja równiez kocham zwierzeta (ludzi nie zawsze ...) i miło z Jej strony ze sie nimi opiekuje jednak juz tak długo czekamy na nowy album ze usycham z ciekawosci :wink: Chciałabym aby teraz Edi skupiła sie tylko na nowym materiale dla nas bo to jest w tej chwili dla Jej fanów najwazniejsze, czekamy na to juz kilka lat.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta od sikorek

Post autor: B@r »

To juz sie zaczyna robic po prostu głupie... :roll:
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Edyta od sikorek

Post autor: FRYMIK »

Poprostu głupie, to wydają mi sie również dwie plotki, jedna ze źródła powiedzmy w miarę porządnego- bo od pracownika mojego Taty, który mieszka kilka domów od Edzi- a mianowicie, ze dokonano włamania w jej domu, a druga z radia, ze jest w drugiej ciąży. Dużo szumu i jak zwykle nie o tym, czym się zajmuje
behe
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2004, 13:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta od sikorek

Post autor: behe »

Aguss pisze:To juz sie zaczyna robic po prostu głupie... :roll:
album i autobiografia ...
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta od sikorek

Post autor: ANETA »

FRYMIK pisze:dokonano włamania w jej domu, a druga z radia, ze jest w drugiej ciąży. Dużo szumu i jak zwykle nie o tym, czym się zajmuje
:shock: :shock: :shock: Nie wiem jak Wy ale ja tego bym nie zniosła !!! Wiem ze to Jej zycie ale chyba zdaje sobie z tego sprawe ze nagrywa płyty najdłuzej ze wszystkich polskich artystów. Oczywiscie ma prawo miec tyle dzieciaczków ile chce ale :cry: ja tak bardzo chce nową płytę :cry: od 2002 r czekamy na nowe nagrania. Miała byc autobiografia, płyta z kolędami ... po co obiecywac cos latami i nie dotrzymywac słowa ....Osobiscie nie chce płyty z koledami, chce nową sliczna, swiezutka płyte z cudowna muzyka którą pokocham i za pomocą której Edi wróci na szczyt. Koledy juz mi sie przejadły .... w tym najlepsza jest chyba tylko Mariah Carey, jej album ,,Merry Christmas" jest najlepszym swiątecznym albumem w historii.

Mam nadzieje ze nie odbierzecie tego postu jako ,,skok na Edyte", ja chce dla Niej jak najlepiej
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Edyta od sikorek

Post autor: Magda M »

:shock: Wybaczcie... ale jak tak dalej pojdzie to edyte beda traktowac jak idiotke... :roll: Sory za stwierdzenie ale taka jest prawda....:roll:

Aguss pisze:To juz sie zaczyna robic po prostu głupie...
Dokładnie... :roll:
sylwiuśka
Hope for us
Hope for us
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2005, 17:11

Re: Edyta od sikorek

Post autor: sylwiuśka »

Oj zgodzę sie z wcześniejszymi postami... Dzisiaj rano dostałam bezpłatny dziennik Metro i czekając na koleżankę zaczęłam z ciekawości przeglądać. Otwieram a tu zdjęcie Edzi i jakiejś sikorki :roll: Na samym dole prezepis "Zrób sobie karmnik". :roll: :roll: :roll: To wszystko jakieś kpiny i to naprawdę już nie jest śmiesznie :sad: Niech cos się ruszy, bo na samych sikorkach to nie pojedzie... :cry: :shock:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta od sikorek

Post autor: B@r »

FRYMIK pisze: a mianowicie, ze dokonano włamania w jej domu,
Ale to akurat jest prawda bo Edyta mowiła o tym w Krakowie.No chyba ze chodzi o jakas kolejną sprawę.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Edyta od sikorek

Post autor: Marek »

a juz myslałem że dowiemy sie cos o nowej płycie :lol:
Ja też będę dokarmiać ptaki zimą, zrobiłem nawet karmnik :P :lol:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Edyta od sikorek

Post autor: Marcin A. »

To ci news.Ale sie usmiałem.To juz teraz wiemy,o czym beda rozmowy z dziennikarzami podczas promocji płyty. No ale wole o ptakach słuchać,niz o byłych narzeczonych....Pozdrowionka :)
P.S. To nie była złosliwość :)
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Edyta od sikorek

Post autor: Grzechu »

Jak zobaczyłem tego newsa to : <lol2>
ODPOWIEDZ